Jedna mała kuchnia milion pomysłów. To krótkie zdanie obrazuje mój bieg z przeszkodami na którego mecie czeka na mnie kuchnia doskonała. Moja kuchnia w stylu meg,art, bo moje zmienia wszytko jak to podkreślają w jednej reklamie :D.

To pomieszczenie jest dla mnie niezwykle ważne. Spędzam w nim dużo czasu gotując, jedząc obiad z narzeczonym lub rozmyślając nad poranną kawą więc wnętrze musi pozytywnie nastrajać nawet w najcięższy dzień. Chciała bym uzyskać efekt „łał” gdy znajomi zaglądają do Nas na małe co nieco,  no bo nie oszukujmy się najlepsze imprezy tak czy owak kończą się w kuchni 🙂

megart_kuchnia_jest_sercem

Przygotowując ten wpis powoli klarowała się spójna wizja. Długo to trwało bo mam tysiąc pomysłów na minutę i mogła bym spokojnie obdzielić nimi kilka kuchni, a tu masz ci los tylko jedna do dyspozycji. Szukając inspiracji  na samym początku zapisywałam wszystkie ładne zdjęcia, które znalazłam. Przeważały białe i szare kuchnie.

Im dalej w las tym więcej drzew.

Jednak im więcej szukałam tym było trudniej.Nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że ślepo podążam za ” modą ” i zatraciłam siebie. Po tym  odkryciu uzbrojona w samoświadomość zaczęłam od nowa bo czasem lepiej zrobić krok w tył by można było potem zrobić dwa w przód. W końcu zaczął wyłaniać się pewien wzór. Industrialny beton, ciepłe drewno i wszelkie odcienie turkusu oraz wzorzyste grafiki. Tego postanowiłam się trzymać by nie przedobrzyć bo jak to mówią nie zawsze więcej znaczy lepiej. Jeśli tak jak ja zaczynacie szukać inspiracji lub jesteście w trakcie tego żmudnego procesu polecam Pinteresta.  Można zapisać wszytko by nabrało mocy prawnej jak mawia mój tato  nie zaśmiecając sobie miejsca na komputerze. Poniżej przedstawiam Wam mój wybór .

Kuchenne Inspiracje

megart_blog_kuchnia_002-710x234

Zdecydowałam się obracać w gamie trzech kolorów. Wyczytałam w mądrych internetach, że to pierwszy krok do sukcesu w urządzaniu wnętrza. Mądra rada i pomogła 🙂 Polecam zerknąć na stronę Design Seeds,  znajdziecie tam dużą bazę przykładowych zestawień kolorów.

megart_blog_kuchnia_003-710x320

Lubie płaskie proste powierzchnie z dwóch powodów. Pierwszy to taki, że są łatwe do utrzymania w czystości, a drugi to taki że według mnie w niewielkich pomieszczeniach takie jasne proste fronty ładnie odbiją światło i optycznie powiększają pomieszczenie. Ekspertem nie jestem a to moja subiektywna opinia.

megart_blog_kuchnia_005-710x362

megart-kuchnia-inspiracje-krzesla-710x327

Jeśli jemy w kuchni to naturalnie potrzebne nam są do tego krzesła i stół. Nie muszą być nudne i szarobure takie oryginalne krzesło z ciekawym obiciem we wzory na pewno ożywi i doda pazura. Do tego stół w moim przypadku mały na dwa miejsca i koniecznie drewniany.

megart_blog_kuchnia_004-710x383

By udobruchać mojego kochanego przyszłego męża, który lubuje się w czerni zdecydowałam się na czarne dodatki takie jak zlew czy uchwyty, dodały mojej wizji trochę charakteru no i kuchnia nie rozmyła się pod wpływem zbyt dużej ilości neutralnych kolorów. Jeśli szukacie ciekawych industrialnych uchwytów, klamek lub wieszaków do swojego mieszkania to zajrzyjcie na stronę Rustykalne Uchwyty.

megart_blog_kuchnia_001-710x525

Jeśli chodzi o oprawę światła, to moją miłością są przemysłowe lampy rodem z PRL. Udało mi się już nawet taką wygrzebać, dosłownie bo znalazłam ją na Bytomskim targu staroci. Wymaga jeszcze dużo pracy ale będzie piękna, już to wiem i poświęcę jej osobny post 🙂

megart_blog_kuchnia_007-710x383

Mały metraż zmusza do kreatywnego podejścia dlatego bardzo podoba mi się pomysł takiego zagospodarowania wolnego miejsca, oprócz użyteczności takiego rozwiązania jest ono też bardzo dekoracyjne a to ogromny plus a ja lubię jeśli coś oprócz funkcjonalności jest również ładne:)

megart_blog_kuchnia_006-710x249

Od kiedy tylko znalazłam te zdjęcia wiedziałam, że taka dekoracja znajdzie się również w mojej kuchni. jestem wiecznie rozerwana między światem staroci a nowoczesnością trudno połączyć te dwa światy a tu z pomocą przychodzi po raz kolejny Pinterest.

collagekuchania

Nie była bym sobą gdybym nie przemyciła do tego projektu czegoś z wyrazistym wzorem to taka wisienka na torcie w postaci tapety.

Pozdrawiam Meg

Wszystkie zdjęcia pochodzą z portalu Pinterest.