Witajcie w zeszłym miesiącu wybrałam się z moją przyjaciółką Szkło( długa historia) do Muzeum Narodowego we Wrocławiu na wystawę Modna i już ! Moda w PRL.  Wystawa jest czasowa i trwa do 28 sierpnia więc jeśli chcecie ciekawie spędzić wolny czas to moja propozycja.

prl-megart-baner

Oprócz  autentycznych kreacji z tamtego okresu, wystawę urozmaicają archiwalne nagrania reklam, które magicznie przeniosły mnie w czasy  młodości moich rodziców.
Fajnie było zobaczyć coś o czym słyszałam jedynie z opowiadań mojego taty i mamy. Podekscytowane spacerowałyśmy od sukienki do sukienki dochodząc do wniosku, że wiele z tych ubrań z chęcią zabrały byśmy do domu. Kolejną rzeczą, która bardzo mi się spodobała to krótkie historie właścicielek danej rzeczy umieszczone przy niektórych manekinach, były to niesamowite opowieści świadczące o  ciężkich czasach ale również, odwadze i kreatywności. Wystawa była dla mnie nie tylko ucztą dla oczu ale i porządną lekcją historii, więc wróciłam do domu nieco mądrzejsza i na pewno mocno zainspirowana.

Przypadek? Chciałoby się powiedzieć…Nie sądzę

Nie bez przyczyny wybrałyśmy 2 lipca na dzień naszej wycieczki. W muzeum można było posłuchać wykładu Radzkiej, więc jeszcze przed zwiedzaniem wystawy wzięłyśmy w nim udział. Ten krótki wykład poświęcony był trendom w PRL powracających do nas jak bumerang,  smaczkami na samym końcu były porównania kultowych dziś np. gumowych sandałków Melissy do jakże prawie identycznego modelu modnego w okresie PRL. Przypadek ?Jeśli nie macie możliwości udania się do Wrocławia osobiście lub potrzebujecie zachęty albo po prostu lubicie wartościowe treści to ten filmik powinien się Wam spodobać.

Jedynym mankamentem całej instalacji, który nieco mnie rozczarował było oświetlenie, jak dla mnie osobiście pomieszczenia były nieco za ciemne i to niestety mocno utrudniło mi zrobienie fajnych zdjęć jednak co nieco wyszło i poniżej mam dla Was moje ulubienice:)

untitled-1

modna-i-juz-megart002

modna-i-juz-megart003

modna-i-juz-megart004

Jeśli byliście na podobnych wystawach lub znacie takie, które aktualnie są gdzieś wystawiane to podajcie linka, cały czas szukam też ciekawych miejsc w sieci więc jeśli jakieś znacie to podzielcie się 😀

modna_i_juz_okladka

Do domu przywiozłam sobie pamiątkę. Specjalnie z okazji wystawy została wydana bardzo obszerna gazeta Modna i Już! Modna w PRL! Ciekawe artykuły okraszone pięknymi zdjęciami, czyta się ją z ogromną przyjemnością.

Pozdrawiam Meg